Įmonių katalogas, nemokama registracija Google vertėjas miestas.lt Webutation  

 

Antradienis, Sausio 31d.
Valdymo centras
El. paštas:
Slaptažodis:
Verslo klientams
Privatiems klientams
Pamiršai slaptažodį
Naujienos

Specialistai tiria bičių šeimų nykimo priežastis ir ligų paplitimą

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai kartu su šalies bitininkus vienijančia visuomenine organizacija – Lietuvos bitininkų sąjunga, nuo 2012 m. sausio 1 d. iki šių metų vasaros vykdė tyrimo dėl bičių šeimų nykimo programą, kuri buvo parengta remiantis Europos Sąjungos (ES) etaloninės laboratorijos techniniu dokumentu „Bičių šeimų nykimo stebėjimo tyrimų projekto pagrindas“ (angl. „Basis for a pilot surveillance project on honeybee colony losses“). Projekte dalyvavo 16 ES valstybių.

Šios programos pagrindiniai tikslai – suvienodinti priežiūros procedūras, kurios leistų tiksliai įvertinti bičių šeimų nuostolius valstybėse narėse, atlikti bičių ligų ir bičių elgsenos sutrikimų paplitimo tyrimus bei įvertinti bičių ligų dažnumą pagal suvienodintas vertinimo procedūras ir epidemiologinius rodiklius.
 
Programos vykdymo metu Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje ištyrus atrinktas bičių šeimas, buvo nustatytas šių vabzdžių mirtingumo lygis žiemojimo bei sezono metu, įvertintas bičių pagrindinių užkrečiamųjų ligų paplitimas pavasarį, bitininkystės sezono metu ir prieš jų žiemojimą. Be to, kaip vienas svarbiausių rizikos veiksnių, buvo įvertinta ūmaus bičių paralyžiaus ir deformuotų sparnų virusų įtaka bičių mirtingumui žiemojimo metu.
 
,,Išanalizavus pastaraisiais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vykdomą bičių užkrečiamųjų ligų kontrolės sistemą, bitynų registraciją ir įvertinus statistikos duomenis, išvados dėl bičių šeimų nykimo Lietuvoje nėra gąsdinančios. Laboratoriniai tyrimai parodė, kad bičių populiacija po žiemojimo laikotarpio sumažėja, tačiau vėliau, per metus jų šeimų skaičius pasiekia buvusį lygį ir net turi tendenciją didėti. Lietuvos bitininkams nerimauti dėl bičių užkrečiamųjų ligų kol kas nėra pagrindo”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Antanas Paliutis.
 
2011 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo užregistruota 6,3 tūkst. bitynų, kuriuose gyveno daugiau nei 119 tūkst. bičių šeimų. 2012 m. sausio 1 d. bitynų skaičius buvo 7,2 tūkst., bičių šeimų skaičius – 164, 5 tūkst. Šie statistikos duomenys buvo patvirtinti įgyvendinant minėtą bičių šeimų nykimo programą.
 
Iš bandymams atrinkto 191 bityno žiemojimo laikotarpį išgyveno beveik 2,5 tūkst. šeimų (95 %), žuvo 124 šeimos (5 %). Pasak A.Paliučio, tai pakankamai geras rodiklis, tačiau norint įsitikinti, jog atlikti tyrimai atspindi realią situaciją, reikia ilgesnį laiką (keletą metų) tirti ir stebėti bičių šeimas.
 
Didžiausias Lietuvos bitininkų rūpestis yra varozės erkės, kurios platina virusines bičių ligas. Vykdant atrinktų bitynų stebėseną, iš 2,5 tūkst. bičių šeimų buvo paimta po vieną mėginį (mėginį sudarė apie 300 bičių) ir visos ištirtos dėl varozės. Atlikus tyrimus, 1,17 tūkst. bičių šeimų buvo neužsikrėtusios varozės erkėmis, 53 % šeimų buvo užsikrėtę nežymiai. Veterinarijos gydytojo teigimu, tai rodo, jog daugumos bitininkų laiku įgyvendintos priemonės davė akivaizdžiai teigiamus rezultatus.
  
Specialistų manymu, varozės erkės gali platinti deformuotų sparnų bei ūminio ar lėtinio bičių paralyžiaus virusus. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute iš 191 mėginio, paimto iš atrinktų bičių šeimų, molekuliniais tyrimais buvo nustatytas 121 atvejis deformuotų sparnų ir 14 atvejų ūminio bičių paralyžiaus virusų, t.y. 63 % bičių šeimų buvo užsikrėtusios.
 
,,Kadangi užsikrėtimas virusais gana intensyvus, todėl galima manyti, kad šios virusinės ligos yra vienas iš svarbiausių rizikos veiksnių, nulemiančių bičių populiacijos mažėjimą. Gydymo prieš virusines bičių ligas kol kas nėra, todėl labai svarbu, kad bitininkai laiku ir efektyviomis priemonėmis naikintų varozės erkes, nes jos yra ne tik bičių parazitai, bet ir pagrindiniai virusinių ligų platintojai“, – teigė A.Paliutis.
 
Vykdant bičių šeimų nykimo programos antrąjį ir trečiąjį etapus, buvo apžiūrėtos bičių šeimos bitynuose, ir pastebėjus vienos ar kitos bičių ligos simptomus, buvo imami mėginiai ir siunčiami į laboratoriją ištirti. 2013 metų pavasarį ir vasarą ištirti 9 simptominiai mėginai, įtarus amerikinį ir europinį bičių puvinius, buvo nustatyti 3 teigiami amerikinio puvinio atvejai. Ištyrus 166 mėginius dėl nozematozės, 70 atvejų buvo patvirtinta ši liga. Atliekant laboratorinius tyrimus, nebuvo aptiktas nei vienas egzotiškų užkrečiamųjų bičių ligų – tropilaelps erkių ir mažojo avilio vabalo atvejis.
 
Siekiant tiksliau išsiaiškinti bičių žuvimo priežastis, Europos Komisija dar vienerių (2013-2014) metų laikotarpiui pratęsė programos ,,Bičių šeimų nykimo stebėjimo tyrimų projekto pagrindas“ vykdymą.

Komentarai: (0)

Komentarų nėra

Naujas komentaras:

Vardas:
Komentaras:
Saugos kodas:
Atnaujinti vaizdą
„miestas.lt“ neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. „miestas.lt“ pasilieka sau teisę šalinti jų nuomone nekorektiškus, žeminančius ar kitaip žeidžiančius komentarus.

Gamyba - naujienos

2022-02-14

Socialinis verslas: ateik ir kurk kaime

Pasinaudojusios LEADER programos parama, vietos veiklos grupės kaimo vietovėse jau įgyvendino 88 socialinio verslo projektus už 5,75 mln. eurų. Žemės ūkio ministerija patobulino paramos teikimo gaires, kad unikali verslo forma – socialinis verslas kaime – taptų kryptingesnė ir būtų išvengta pasitaikančių planavimo klaidų.   Plačiau »

2016-05-17

Ekologiškų produktų auginimas ir gamyba

- palaikomas ir stiprinamas dirvožemio gyvybingumas ir natūralus dirvožemio derlingumas, dirvožemio stabilumas ir dirvožemio biologinė įvairovė, vykdoma dirvožemio tankinimo ir dirvožemio erozijos prevencija bei kovojama su jais ir užtikrinama augalų mityba visų pirma per dirvožemio ekosistemą;   Plačiau »

2016-03-03

10 dalykų, kuriuos svarbu žinoti kiaulių savininkui

Ką turėtų žinoti ūkininkai, auginantys kiaules, kad išvengtų afrikinio kiaulių maro (AKM) ir nepatirtų finansinių nuostolių?   Plačiau »

2015-06-25

Įspėjimas saldumynų gamintojams – jų gaminiai gali būti nesaugūs

Konditerijos gaminių ­– šokoladinių saldainių, kepinių gamintojai turėtų keisti gamybos technologijas ir naudoti aukštesnės kokybės žaliavas. Tokias išvadas paskelbė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, ištyrę 24 skirtingų maisto produktų sudėtį. Tyrimo metu buvo siekiama nustatyti, kiek šiuose produktuose yra sveikatai nepalankių riebalų – riebalų rūgščių trans izomerų.   Plačiau »

2014-10-20

Šiaulių konditerijos įmonė „Beržynėlis“ negalės gaminti

Šiaulių įmonei „Beržynėlis“ (Gegužių g. 45A, Šiauliai) laikinai uždrausta gaminti konditerijos ir pyrago gaminius. Tokį sprendimą priėmė Šiaulių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), kai inspektoriai įmonėje užfiksavo daug grubių higienos pažeidimų.   Plačiau »

2014-06-04

Konkursas ,,Pažangiausias ekologinis ūkis” ruošiasi išplaukti į tarptautinius vandenis

Konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ idėja – įvertinti šalies ekologinius ūkius bei įmones prieš septynerius metus kilo Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) kartu su Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija, paramos fondu „Tatulos programa“ ir sertifikavimo institucija VšĮ „Ekoagros“. Šiemet ...   Plačiau »

2014-05-21

Rąstiniai namai – geriausias pasirinkimas

Rąstiniai namai šiandien yra gana populiarūs, ir toks pasirinkimas gali būti iš tiesų puikus. Namai iš rąstų turi tikrai nemažai privalumų, ir būtent tai lemia didelę tokių namų paklausą. Nors kurį laiką jie Lietuvoje buvo kiek primiršti, tačiau šiandien, atrodytų, jie ir vėl tampa ...   Plačiau »

2013-12-09

Paskelbtas Lietuvos paviljono „EXPO 2015“ kūrybos konkursas

Gruodžio 6 d. paskelbtas atviras supaprastintas Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ Milane projekto konkursas. Du mėnesius, iki vasario 10 d. bus laukiama pasiūlymų, kaip turėtų atrodyti pastatas ar jų grupė, kur bus pristatoma šioje parodoje dalyvausianti Lietuva.   Plačiau »

2013-11-15

Dėl statomo namo Pavilnių regioniniame parke – į teismą

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), gavusi informacijos, kad Pavilnių regioniniame parke Vilniuje vietoj senos sodybos dygsta daugiabutis, nedelsdama atliko patikrinimą.   Plačiau »

2013-10-30

Dėl grubių pažeidimų sustabdyta prekiautojo šalutinių gyvūninių produktų gaminiais veikla

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių teisės aktų reikalavimų pažeidimų sustabdyta prekiautojo šalutinių gyvūninių produktų gaminiais UAB „Pirmagra“ veikla. Aiškinamasi dėl galimo sąmoningo informacijos, pateiktos siuntą lydinčiuose dokumentuose ir produktų ženklinimo etiketėse, klastojimo.   Plačiau »

2013-10-21

Įsibėgėja mokslo ir verslo slėnių plėtra: Vilniuje pradedamas statyti modernus medicinos mokslinių tyrimų centras

Spalio 18 dieną Vilniuje, Santariškėse, įkasta simbolinė kapsulė ir taip simboliškai pradėta Jungtinio inovatyvios medicinos centro statyba. Pažymint simbolinę centro statybų pradžią dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Jungtinis inovatyvios medicinos ...   Plačiau »

2013-10-08

Grindų lakavimas

Ar kada susimąstėte, kas kiek laiko namuose ima ryškėti remonto defektai? Daugelio teigimu, remontas yra reikalingas po dešimties metų, tačiau jei buvo naudojamos kokybiškos medžiagos, šį laikotarpį galima dar labiau prailginti. Namuose praleidžiamai labai daug laiko, tad nenuostabu, jog aplinka pamažu nusidėvi. Šioje vietoje grindims tenka pats ...   Plačiau »

2013-09-25

Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojams atsiveria naujos rinkos

2013 m. rugsėjo 24 – spalio 4 dienomis Lietuvoje vyks Brazilijos Federacinės Respublikos žemės ūkio, gyvulininkystės ir maisto ministerijos auditas dėl Lietuvos žuvininkystės produktų valstybinės kontrolės sistemos įvertinimo, siekiant eksportuoti lietuviškas žuvis ir jų produktus į Braziliją.   Plačiau »

2013-09-13

Tikrinant iš vartotojo gautą pranešimą, laikinai sustabdyta kepyklos veikla Širvintų rajone

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių technologinių ir žaliavų atsekamumo pažeidimų, tiesiogiai įtakojančių gaminamų maisto produktų saugą ir kokybę, laikinai sustabdyta ūkininko Gintaro Ruzgio duonos kepyklos (Krūnų kaimas, Musninkų sen., Širvintų r.) veikla.   Plačiau »

2013-09-09

Parama gyvulininkystės veiklai skatinti

Žemės ūkio ministro 2013 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. 3D–596 patvirtintos naujos Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrosios veiklos srities (gyvulininkystės sektorius) įgyvendinimo taisyklės, taikomos nuo 2013 metų.   Plačiau »

2013-08-29

Nauji reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2013 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo nauji ,,Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams”, kurie buvo paruošti siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas. Pagrindinė naujovė gyvūnų augintinių (šunų, kačių, triušių, žiurkėnų ir kt.) veisėjams, užsiimantiems komerciniu gyvūnų veisimu, tai reikalavimas savo veiklą užregistruoti teritorinėse ...   Plačiau »

2013-08-22

Medaus ženklinime neturi būti vartojamas terminas ,,natūralus”

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia šalies bitininkų, medaus pakuotojų ir prekybininkų dėmesį, kad medaus ženklinimo etiketėje negali būti vartojamas terminas „natūralus“. Tokias išvadas pateikė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, įvertinusi atitinkamą Europos Komisijos išaiškinimą.   Plačiau »

2013-08-19

Pranešta apie du naujus afrikinio kiaulių maro protrūkius Rusijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kompetentinga Rusijos institucija oficialiai išplatino informaciją apie dar du naujus afrikinio kiaulių maro atvejus. Šios ligos protrūkiai nustatyti Pskovo apskrities Usviatsko rajone ...   Plačiau »

2013-08-09

Daugiabučių renovacija – naujos galimybės statybų bendrovėms

Dėl vis didėjančio statybos darbų poreikio šiuo metu yra formuojamas naujas katalogas, kuriame iki š. m. rugpjūčio 14 d. kviečiamos registruotis visos šalies statybų bendrovės.   Plačiau »

2013-08-07

Maskvos apskrityje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro židinys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien kompetentinga Rusijos institucija, oficialiai išplatino informaciją, kad Rusijoje Maskvos apskrityje, Sergijevo-Posadsko rajone, nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.   Plačiau »

2013-07-22

Popierinius statybos leidimus keis elektroniniai

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įgyvendiną Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Pažangių elektroninių paslaugų, susijusių su statybos dokumentų iš   Plačiau »

2013-07-12

Vokiečius domina atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvos žemės ūkyje

Liepos 11 d. žemės ūkio viceministrė Leokadija Počikovska susitiko su Vokietijos Federalinės ūkio ir technologijų ministerijos valstybės sekretoriaus Hans-Joachim Otto vadovaujama vokiečių verslininkų delegacija.   Plačiau »

2013-07-11

Dėl grubių higienos ir gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimų sustabdyta skerdyklos veikla Tauragėje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių biosaugos, gyvūnų ženklinimo, gerovės, sanitarijos ir higienos reikalavimų pažeidimų sustabdyta IĮ ,,Airona“ kiaulių skerdyklos ...   Plačiau »

2013-07-11

UNESCO palaimino Paupio projektą Vilniuje

Po metų pradžioje Vilniuje UNESCO organizuotos patariamosios misijos Lietuva gavo palankią oficialią Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos išvadą dėl „Architektūros parko” pirmosios dalies - buvusios „Skaiteks” ...   Plačiau »

2013-07-08

Rusijos Federacijoje plinta snukio ir nagų liga

alstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Rusijoje plinta A tipo snukio ir nagų liga. Rusijos atsakingos institucijos pranešė apie snukio ir nagų ligos protrūkius Amūro srityje ir Krasnodaro krašte.   Plačiau »

2013-07-03

Bus apdovanoti pažangiausi šalies ekologiniai ūkiai

Idėja rinkti pažangiausius šalies ekologinius ūkius gimė 2007 m., kai Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija, VšĮ „Tatulos programa“ ir sertifikavimo institucija VšĮ „Ekoagros“ surengė pirmąjį   Plačiau »

2013-07-02

Gyvulininkystei – žalia šviesa

Žemės ūkio ministro prof. Vigilijaus Juknos vadovaujama Žemės ūkio ministerija aktyviai siekia stiprinti perspektyviausias gamybos pozicijas, prioritetą skirdama konkurencingo gyvulininkystės sektoriaus plėtrai.   Plačiau »

2013-07-01

Daugiabučių modernizavimo pulsas – kaip veiklaus jaunuolio

„Jeigu kas nors pamatuotų daugiabučių modernizavimo pagal naująjį modelį pulsą, tai įsitikintų, kad jis – kaip veiklaus sveiko jaunuolio. Tai drąsiai galiu teigti, nes kasdien stebime renovacijos eigą – bendraujame su ...   Plačiau »

2013-06-28

Pradedama laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien, birželio 28 d., pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pirmasis šių metų etapas.   Plačiau »

2013-06-27

Pasirūpinkime gyvūnais per karščius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rekomenduoja gyvūnų laikytojams bei vežėjams saugoti gyvūnus nuo perkaitimo ar saulės smūgio. Laikytojai, pastebėję šiems reiškiniams būdingus gyvūnų būsenos pakitimus – dažną paviršinį ...   Plačiau »

2013-06-25

Baltarusijoje, Gardino srityje nustatytas afrikinio kiaulių maro protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien Baltarusijos vyriausiojo valstybinio veterinarijos inspektoriaus pavaduotojas A. Kucko pranešė VMVT direktoriui Jonui Miliui, kad Baltarusijoje, Gardino srityje, Ivjevsko rajone ...   Plačiau »

2013-06-24

Jaunieji ūkininkai – kaimo ateities garantas

Birželio 24 d., lankydamasis ES žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje Liuksemburge, žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna susitiko su Europos jaunųjų ūkininkų organizacijas vienijančios asociacijos – Europos jaunųjų ūkininkų tarybo   Plačiau »

2013-06-19

Danus domina Lietuvos žemės ūkis

Birželio 18 d. žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius susitiko su Danijos Parlamento ir Danijos maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijos atstovų delegacija.   Plačiau »

2013-06-19

Praėjusią savaitę vyko mokymai apie bitynų valstybinę veterinarinę kontrolę

Praėjusią savaitę Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro filialo Žemdirbystės instituto salėje ir bityne (Instituto al. 1, Akademijos mstl., Dotnuvos sen., Kėdainių rajone) vyko mokymai „Bitynų valstybinė veterinarinė kontrolė“, ...   Plačiau »

2013-06-18

Lietuviška mėsa domina JAV mėsos perdirbėjus

Žemės ūkio ministro prof. Vigilijaus Juknos vadovaujama delegacija susitiko su Viskonsino valstijos (JAV) žemės ūkio departamento sekretoriaus pavaduotoju Jeff Lyon ir jo komanda.   Plačiau »

2013-06-14

Siekiama palankesnių sąlygų kino gamybai

2013 m. birželio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo plenariniame posėdyje priimtas Pelno mokesčio įstatymo 2 straipsnio, IX1 skyriaus pavadinimo pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 172, 462 straipsniais įstatymo projektas ...   Plačiau »

2013-06-13

Keisis reikalavimai statybos produktų gamintojams, importuotojams ir platintojams

Už kelių savaičių, liepos 1 d., įsigalios naujas ES teisės aktas – Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, nustatantis suderintas statybos produktų rinkodaros sąlygas ir panaikinantis Statybos produktų direktyvą, todėl atitinkamai keičiam   Plačiau »

2013-06-12

Telefoninio pokalbio metu aptartos Rusijos Federacijos auditorių preliminarios ataskaitos išvados

Šią savaitę Rusijos Federacijos veterinarinės ir fitosanitarinės tarnybos vadovo pavaduotojas Jevgenijus Nepoklonovas telefoninio pokalbio metu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi Jonu Miliumi aptarė preliminarius šios tar   Plačiau »

2013-06-12

Dėl grubių pažeidimų Panevėžyje laikinai savo veiklą priversta sustabdyti kepykla ir konditerijos cechas

Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai sustabdyta UAB „Kodus“ kepyklos ir konditerijos cecho (Klaipėdos g. 79A, Panevėžys) veikla. Sprendimas priimtas dėl grubių pažeidimų, tiesiogiai įtakojančių .   Plačiau »

2013-06-11

Gyvulių produktyvumo kontrolė – pagrindinė priemonė plėsti ir stiprinti Lietuvos pieninės galvijininkystės sektorių

Viena svarbiausių priemonių galvijų pieno ūkiui išvystyti, sutvarkyti ir racionalizuoti yra gyvulių produktyvumo kontrolė.   Plačiau »

2013-05-24

Iš Laukystos į valstybinius ežerus šiemet iškeliavo 1,2 mln. ungurių

Šiemet Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Laukystos žuvų veislyno inkubacinio cecho (Kaišiadorių r.) žuvivaisos specialistai į Lietuvos valstybinius ežerus išleido 1,2 mln. paaugintų ungurių. Tai pirmas „derlius“ po na   Plačiau »

2013-05-23

Viešosioms paslaugoms teikti regionuose – 10 mln. Lt

Ūkio ministerija kviečia teikti paraiškų pagal naują priemonę „Asistentas-4“ siekdama atnaujinti regionuose teikiamas viešąsias paslaugas verslui. Šia parama bus skatinami verslo informacijos centrai ir kiti viešieji paslaugų teikėjai   Plačiau »

2013-05-23

Kybartuose atidarytas naujas pasienio veterinarijos postas

Gegužės 21 d. Kybartuose oficialiai atidarytas naujas pasienio veterinarijos postas, pritaikytas gyvūnų siuntų patikroms. Oficiali atidarymo ceremonija, simboliškai sutapusi su pasirengimu perimti pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai vairą   Plačiau »

2013-05-17

Lietuvoje uždraudžiama verslinė žvejyba

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuriuo Lietuvoje uždraudžiama verslinė žvejyba vidaus vandens telkiniuose. „Svarbiausias tokio sprendimo argumentas – mūsų šalies žuvų ištekliai. Mokslininkų išvados aiškiai   Plačiau »

2013-05-08

B. Vėsaitė: biokuro katilinėms modernizuoti ir statyti skiriame 40 mln. Lt

Ūkio ministerija kviečia Lietuvos regionų įmones plėsti biokuro katilų panaudojimą šalyje, aktyviau statyti ir modernizuoti katilines. Skelbiamu priemonės „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ kvietimu bus pa   Plačiau »

2013-05-07

Pasirašytos pirmosios pastatų renovavimo sutarys per CPO katalogą

Ignalinos rajono savivaldybės valdoma įmonė Ignalinos butų ūkis ir Ignalinos rajono savivaldybės administracija pirmieji sudarė sutartis per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) elektroninį katalogą dėl 7 daugiabučių pastatų ir 1 vis   Plačiau »

2013-05-06

Įtariama, kad Baltarusijoje galėjo kilti afrikinio kiaulių maro protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad atsižvelgiant į Rusijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad Baltarusijos, Baranovič rajone esančiame kiaulių komplekse „Vostočnii“ galėjo pasireikšti afrikinis kiaulių   Plačiau »

2013-05-02

Skelbiamas kvietimas finansiniams tarpininkams dėl daugiabučių renovacijos

Europos investicijų bankas (EIB) skelbia kvietimą teikti paraiškas pagal Bendros Europos paramos tvarioms investicijoms į miestų teritorijas (JESSICA) iniciatyvą, siekdamas išrinkti iki keturių finansinių tarpininkų. Jiems bus pervesta iki 100 m   Plačiau »

2013-04-23

Vokietijoje – jau trečias paukščių gripo protrūkis šiais metais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Vokietijoje, skirtingose Žemosios Saksonijos vietovėse nustatyti du H7N7 paukščių gripo protrūkiai. Pirmas paukščių gripo atvejis patvirtintas Banbergen-Wehdel vietovėje esančioje kala   Plačiau »

2013-04-22

DĖMESIO nuolaidos!!! Nika 310 tik 1399Lt (be irklų)

Valčių gamyboje specializuojamės jau nuo 1999 m. Ilgametė darbo patirtis leidžia klientams pasiūlyti platų valčių asortimentą. Kadangi esame gamintojai, rinkoje siūlome geriausią kainą ir kokybę. Kiekvienam atvykusiam padėsime išsirinkti v   Plačiau »

2013-04-22

Lietuvos žuvininkystės ūkių tiekiamos gyvos žuvys – saugios

Prasidedant naujam žuvų auginimo tvenkiniuose sezonui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įvertino, ar žuvininkystės ūkių tiekiamos gyvos žuvys yra saugios, ar jų nekamuoja ligos ir parazitai, ar naudojami tinkami pašarai ir veterinarin   Plačiau »

2013-04-19

Dėl trichineliozės kiaulių auginimo ūkiui taikomos laikinos apribojimo priemonės

  Plačiau »

2013-04-05

Antivirusinė programa ESET NOD32 Antivirus 6

ESET NOD32 Antivirus 6 - 1 metams, 2 kompiuteriams tik 99 lt   Plačiau »

2013-03-08

Valstybės kontrolė: panaudojus žemės gelmių išteklius, pažeisti jos plotai tvarkomi vangiai

alstybės kontrolė atliko auditą, kuriuo siekta įvertinti, ar žemės gelmių išteklių gavybos ir karjerais pažeistų žemės plotų sutvarkymo procesai organizuojami tinkamai, ar pakankama jų priežiūros kontrolė. „Audito rezultatai rodo, kad   Plačiau »

Apie projektą Privatumo politika Reklama Kaip pirkti Kontaktai
Visos teisės saugomos © 2017 Miestas.lt