Įmonių katalogas, nemokama registracija Google vertėjas miestas.lt Webutation  

 

Ketvirtadienis, Rugpjūčio 13d.
Valdymo centras
El. paštas:
Slaptažodis:
Verslo klientams
Privatiems klientams
Pamiršai slaptažodį
Naujienos

Nemenčinės miškų urėdija, VĮ

Įm. kodas: 191803052
PVM mokėtojo kodas: LT1918030515
Adresas: Vilniaus g. 60, Nemenčinė, LT-15173 Vilniaus r., Lietuva
Telefonas: (5) 2371836
Faksas: (5) 2381614
Kategorija: Miškininkystė, Paslaugos, Medis, jo apdirbimas ir gaminiai, Prekyba
Aprašymas:
VĮ Nemenčinės miškų urėdija
Nemenčinė - šalia sostinės esantis nedidelis, apgaubtas pušynų, ežerų, perjuostas Neries, miestas. Archeologų tyrimai rodo, kad šioje teritorijoje dar prieš Kristų gyveno žmonės. 2 km į Šiaurę nuo Nemenčinės centro, yra piliakalnis, kuriame buvo įsikūrusi viena seniausių Lietuvos gyvenviečių. Ją ilgą laiką tyrė archeologai. Šio miesto pavadinimas kilo nuo Nemenčios upelio, kurio žiotyse ir įsikūrė žmonės. Istorija mini, kad Nemenčinės pilis buvo viena stipriausių Rytų Lietuvoje. Esamuose rašytiniuose šaltiniuose Nemenčinė minima XIV - ame amžiuje. Čia 1554 m. buvo pastatyta viena seniausių bažnyčių. Miestelyje gyveno amatininkai,smulkūs pirkliai, veikė parduotuvė ir kelios smuklės. Nemenčinė 1842 m. buvo visiškai sunaikinta gaisro, tačiau miestelis sparčiai kūrėsi iš naujo, augo pastatai, čia gyveno apie 500 žmonių, o po dešimties metų - gyventojų padaugėjo dvigubai. Šiuo metu Nemenčinėje gyvena 6 tūkstančiai gyventojų.
Nemenčinės miškų urėdija buvo įkurta 1918 metais to paties pavadinimo girininkijos pagrindu. Nuo 1918 m. iki 1920 m. urėdijai vadovavo vienas urėdas, Lenkijos okupacijos 1920-1939 metais - pasikeitė net septyni, karo metais du urėdai, nuo 1945 iki 2000 m. urėdavo vienuolika urėdų. Urėdija buvo įsikūrusi dvare prie Neries. Dabartinė miškų urėdija pastatyta 1953 m., perkeliant dvaro pastatą, o 2002 m. renovuota.
Urėdijos miškai išsidėstę Vilniaus, Švenčionių ir Molėtų rajonuose, dalis miškų patenka į Vilniaus miesto teritoriją. Bendras urėdijos miškingumas yra 43,3 %, plotas - 62 000 ha. Urėdijos administruojamuose miškuose gausu ežerų, jų yra net 69, taip pat teka 15 upių ir upelių. Kelių tinklas pakankamai tankus, 100 ha tenka 3,3 km kelių. Urėdijos miškai paskirstyti į 10 girininkijų. Šalia Nemenčinės esančiame miško medelyne auginami sodmenys urėdijos bei privačių miško savininkų miškams atkurti.
Atsakingo ūkininkavimo reikalavimus miškų ūkyje nustato miškų sertifikavimo sisema - FSC ® principai ( Forest Stewardship Council®). VĮ Nemenčinės miškų urėdijos miškai sertifikuoti 2004 metų žiemą. Ši sertifikavimo sistema patvirtina, kad urėdijos miškai tvarkomi laikantis Europoje priimtų miško išsaugojimo principų, taip pat siekiant užtikrinti sertifikuotų miško produktų iš urėdijos pasiūlą medienos rinkai.
Urėdijos darbuotojai apie savo veiklą rašo spaudoje, bendrauja su miško savininkais, teikdami jiems paslaugas, mokydami ūkininkavimo nuosavame miške pagrindų.
Vykdydama gamtosauginę švietėjišką veiklą urėdija bendrauja su visuomene, organizuodama įvairius renginius, šventes, talkas. Bendradarbiauja su mokyklomis, su jaunaisiais miško bičiuliais.
Daug dėmesio skiriama rekreacijai. Miško lankytojams įrengiamos poilsio bei atokvėpio, vaikams - žaidimo aikštelės. Kelyje Vilnius - Nemenčinė renovuotas dviračių takas.
Nemenčinės urėdijos miškininkų tikslas - tvarkingai ūkininkauti, rūpintis žmonių gerove, saugoti ir puoselėti bendrą mūsų turtą - Lietuvos gamtą.
Užsukdami į mūsų interneto svetainę, plačiau susipažinsite su urėdijos ir jos padalinių veikla, teikiamomis paslaugomis bei kita įvairia ir naudinga informacija.

Komentarai: (0)

Komentarų nėra

Naujas komentaras:

Vardas:
Komentaras:
Saugos kodas:
Atnaujinti vaizdą
„miestas.lt“ neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. „miestas.lt“ pasilieka sau teisę šalinti jų nuomone nekorektiškus, žeminančius ar kitaip žeidžiančius komentarus.

Apie projektą Privatumo politika Reklama Kaip pirkti Kontaktai
Visos teisės saugomos © 2017 Miestas.lt