Įmonių katalogas, nemokama registracija Google vertėjas miestas.lt Webutation  

 

Trečiadienis, Balandžio 21d.
Valdymo centras
El. paštas:
Slaptažodis:
Verslo klientams
Privatiems klientams
Pamiršai slaptažodį
Naujienos

Remiames laiko patikrinta sporto dangų bei įrangos gamintojų patirtimi

stengiames mokintis iš jų klaidų o ne iš savo, todėl savo klientams galime pakloti aukščiausios kokybės sporto dangas bei pasiūlyti technologiškai moderniausią sportinę įranga.

Dėl elektroninių cigarečių

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus asmens sveikatai ir gali būti puikus cigarečių pakaitalas, bet Pasaulio sveikatos organizacija (angl. World Health Organization – WHO) ir kitos tabako kontrolės organizacijos skatina visus vartotojus elgtis apdairiai ir susilaikyti nuo elektroninių cigarečių įsigijimo ir vartojimo, nes nėra iki galo ištirtos galimos jų vartojimo pasekmės . Pirmosios elektroninės cigaretės buvo užpatentuotos vos prieš dešimtmetį – 2003 metais. Todėl trūksta mokslinių tyrimų, kurie atskleistų pastovaus ir ilgalaikio elektroninių cigarečių vartojimo šalutinį poveikį. Natūralu, kad visuomenė nepakankamai žino apie elektronines cigaretes, jų veikimą ir poveikį, o dalis žmonių nėra apie jas net girdėję.

Rūkant elektronines cigaretes yra įkvepiami ir išpučiami garai, o ne dūmai, nes šios cigaretės yra pripildomos specialaus skysčio – dažniausiai mišinio iš propilenglikolio, aromatinių medžiagų ir nikotino . Nikotino kiekis elektroninėse cigaretėse labai skirtingas – vienose nikotino nėra išvis, o kitose nikotino kiekis siekia net 48 mg. Tyrimai rodo, kad ant elektroninės cigaretės pakuotės nurodytasis nikotino kiekis neretai skiriasi nuo realaus elektroninėje cigaretėje esančio nikotino kiekio. Be to, rūkant tą pačią elektroninę cigaretę, iškvepiamuose dūmuose nikotino kiekis gali smarkiai svyruoti ir kaskart būti vis kitoks . Priklausomybe nuo nikotino sergantys asmenys traukdami elektroninę cigaretę gauna šios medžiagos, tačiau nelieka nei kvapo, nei pelenų, dantys ir pirštai nepagelsta. O draudimas rūkyti uždarose patalpose šias cigaretes dar labiau išpopuliarino, nes jas galima rūkyti ir vietose, kuriose rūkyti draudžiama, be to, elektroninių cigarečių rūkymas paprastai nesukelia aplinkinių pasipriešinimo.
Vis dėlto elektroninių cigarečių teikiama nauda gali būti apgaulinga, nes 2009 m. JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) atlikti tyrimai parodė, kad elektroninėse cigaretėse yra randami nedideli kiekiai kancerogeninių medžiagų ir kitų nuodingų medžiagų, keliančių pavojų inkstų veiklai, nervų ir kvėpavimo sistemoms. 2013 m. JAV Kalifornijos universitetas nuodugniai ištyrė elektroninių cigarečių aerozolio sudėtį. Buvo rasta sidabro, geležies, aliuminio, silikato dalelių ir mikroskopinių alavo, chromo bei nikelio dalelių. Šių medžiagų koncentracija buvo didesnė arba tokia pati kaip ir tabako cigarečių dūmuose. Be to, nemažai elektroninių cigarečių aerozolyje esančių medžiagų sukelia kvėpavimo sistemos ligas .
Nors tyrimų apie ilgalaikes elektroninių cigarečių rūkymo pasekmes trūksta, bet vis daugėja duomenų apie trumpalaikes jų rūkymo pasekmes ir simptomus. Naujausių tyrimų duomenimis užtenka parūkyti elektroninę cigaretę 5 minutes, kad ji pakenktų plaučiams . Tyrimai atskleidžia, kad elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais pradėjus vartoti elektronines cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios. Dažniausiai jaučiami nemalonūs kvėpavimo ir nervų sistemos sutrikimų simptomai, burnos ir gerklės gleivinės pakenkimai. Elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi pakilusiu kraujo spaudimu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, drebuliu, nuovargiu, burnos ir gerklės gleivinės sudirginimu, krūtinės skausmais ir spaudimu, sausu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu, čiauduliu, peršalimo simptomais, raumenų ir sąnarių skausmu, sutrikusiu virškinimu, išsausėjusia oda ir dar begale kitų neigiamų simptomų. Kai kuriuos elektroninių cigarečių vartotojų nurodomus simptomus galima sieti su nikotino perdozavimu, pavyzdžiui: pykinimą, vėmimą, širdies ritmo pokyčius, pasimetimą, galvos svaigimą ar nuovargį. Taip pat gali būti, kad dalį simptomų, pavyzdžiui, nerimą, depresiją, sukelia nikotino abstinencija dėl rūkant elektronines cigaretes gauto per mažo nikotino kiekio, kai bandoma atsisakyti tabako cigarečių rūkymo. Nors didžioji dalis jaučiamų nemalonių simptomų yra neryškūs ir nedaro didelės įtakos kasdieniam žmogaus gyvenimui bei sveikatai, bet kai kurie simptomai įspėja apie galimus rimtesnius sveikatos sutrikimus, gali trukdyti dirbti, vairuoti ir pilnavertiškai leisti laiką .
Mokslininkai tyrinėja ir socialines elektroninių cigarečių pasiūlos tabako dar nevartojantiems asmenims pasekmes. Nors paprastai elektroninėmis cigaretėmis susidomima kai norima atsisakyti tabako cigarečių rūkymo, bet baiminamasi, kad elektroninių cigarečių reklama, ypač pasitelkiant įžymius žmones, sukuriant naujovės ir mados įspūdį, vaisių ar saldainių aromato priedai gali paskatinti jaunus žmones galvoti, kad elektroninės cigaretės yra madingos ir saugios vartoti4. Vartų teorija (angl. gateway theory) teigia, kad elektroninės cigaretės gali būti patrauklios vaikams, dar neišbandžiusiems tabako cigarečių. Vartojant elektronines cigaretes, kurių sudėtyje yra nikotino, išsivysto priklausomybė, dėl kurios vėliau gali būti pereinama prie tabako cigarečių rūkymo, bet naujausių tyrimų rezultatai šios teorijos nepatvirtina. 2013 m. Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad vaikai labai retai rūko elektronines cigaretes. Nors 2/3 11-18 m. amžiaus vaikų yra girdėję apie elektronines cigaretes, tik nedidelė jų dalis yra jas išbandę: tik 1 iš 20 11-15 m. amžiaus vaikų, kurie yra girdėję apie elektronines cigaretes, jas išbandė (rūkė 1 ar 2 kartus gyvenime). Elektronines cigaretes dažniau nei kartą per savaitę rūko tik 1 proc. 16-18 m. amžiaus vaikų, o taip dažnai jas rūkančių jaunesnių vaikų (11-15 m.) išvis nėra. Tyrimas atskleidė, kad dažnai elektronines cigaretes rūko tik šiuo metu arba praeityje tabako cigaretes vartoję asmenys. Tik 1 proc. vaikų, niekada nerūkiusių tradicinių tabako cigarečių, yra išbandę elektronines cigaretes (rūkė 1 ar 2 kartus gyvenime), be to jie neplanuoja artimiausiu metu vėl išbandyti elektronines cigaretes ir nerūko jų nuolatos .
 
Nors minėto tyrimo rezultatai atskleidė, kad elektronines cigaretes vaikai rūko retai, bet sunerimti verčia tai, kad tik 51 proc. 16-18 m. amžiaus asmenų, girdėjusių apie elektronines cigaretes, žino, kad jų sudėtyje yra nikotino7. Tai rodo, kad vaikams trūksta svarbiausių faktinių žinių apie elektronines cigaretes. Minėtų žinių trūkumas gali būti nikotino perdozavimo priežastis, nes nežinant apie nikotino kiekį elektroninėse cigaretėse jos gali būti vartojamos labai dažnai ir ilgesnį laiką.
 
Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad suaugusieji, kurie niekada nėra rūkę tabako cigarečių, taip pat neskuba vartoti elektroninių cigarečių. Tik 1 proc. nerūkiusių tabako cigarečių praeityje yra bandę rūkyti elektronines cigaretes, o pastaruoju metu rūkančių elektronines cigaretes išvis nerasta. Paprastai elektronines cigaretes yra išbandę ir rūko buvę (3 proc.) ir dabartiniai (11 proc.) tabako cigarečių rūkaliai. Elektroninių cigarečių populiarumas tarp suaugusiųjų tabako cigarečių vartotojų auga labai sparčiai: 2010 m. tik 3 proc. rūkančiųjų tabako cigaretes rūkė ir elektronines cigaretes, 2012 m. šis skaičius išaugo iki 7 proc., o 2013 m. jau iki 11 proc. Praeityje rūkę tabako cigaretes taip pat vis dažniau pasirenka vartoti elektronines cigaretes: 2012 m. elektronines cigaretes rūkė 1 proc. praeityje vartojusiųjų tabako cigaretes, o 2013 m. jau 3 proc. Dabartiniai ir buvę tabako cigarečių rūkaliai elektronines cigaretes pradeda vartoti vedami skirtingų motyvų. Rūkiusieji tabaką praeityje elektronines cigaretes vartoja siekdami lengviau atsisakyti rūkymo (48 proc.) arba išvengti atkryčio (32 proc.), o vis dar rūkantieji tabaką dažniausiai pradeda vartoti elektrines cigaretes siekdami sumažinti tabako vartojimą, bet ne visai jo atsisakyti (31 proc.)7. Nors rūkyti elektronines cigaretes dažniausiai pradedama siekiant atsisakyti šio žalingo įpročio, naujausi tyrimai atskleidžia, kad tabako cigaretes pakeitus elektroninėmis cigaretėmis paprastai suvartojama tiek pat nikotino, sumažėja tik į organizmą patenkančių nuodingų medžiagų kiekis. Be to, elektroninių cigarečių veiksmingumas atsisakant tabako cigarečių rūkymo labai skiriasi ir priklauso nuo elektroninių cigarečių rūšies, nikotino kiekio jose, tabako cigarečių vartojimo patirties ir daugybės kitų veiksnių .
 
Vis dar nėra aiškios ilgalaikio elektroninių cigarečių vartojimo pasekmės sveikatai, bet trumpalaikio jų rūkymo poveikio tyrimų rezultatai jau įspėja apie galimas grėsmes. Svarbu suprasti, kad elektroninių cigarečių sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę. Taip pat vartojant elektronines cigaretes išlieka nikotino perdozavimo rizika, nes dažnai jos vartojamos netinkamai. Todėl vienintelis asmens sveikatai naudingas pasirinkimas yra iš viso nerūkyti.
Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) teigia, kad nėra įrodyta, jog elektroninė cigaretė yra tinkama pakaitinei nikotino terapijai.  PSO neturi mokslinių įrodymų, leidžiančių patvirtinti produkto saugumą ir efektyvumą. Elektroninių cigarečių pardavėjai paprastai apibūdina jas kaip priemonę padedančią rūkantiesiems atsisakyti priklausomybės nuo tabako gaminių. Kai kurie jų teigia, kad PSO laiko jas pagrįsta pakaitine nikotino terapija, tokia kaip nikotino kramtomoji guma, pastilės ar pleistrai. Elektroninių cigarečių pardavėjai turi iš internetinių svetainių ir kitų informacijos priemonių pašalinti bet kokius tvirtinimus apie tai, kad PSO teigia, jog elektroninės cigaretės yra saugios ir veiksmingos atsisakant rūkymo.
 
Iš tiesų, PSO teigimu, nėra atlikta jokių patikimų tyrimų, įrodančių, kad elektroninės cigaretės yra saugi ir efektyvi pakaitinės nikotino terapijos priemonė. PSO neatmeta galimybės, kad elektroninės cigaretės galėtų būti naudingos kaip pagalbinė priemonė, padedanti mesti rūkyti.  Vienintelis būdas tai sužinoti yra testuoti ir tikrinti. „Jei elektroninių cigarečių pardavėjai nori padėti žmonėms mesti rūkyti, tuomet jie turi atlikti klinikinius tyrimus ir toksiškumo analizes bei laikytis tinkamos teisinės reguliavimo sistemos reikalavimų“, sakė Douglas Bettcher, PSO Iniciatyvos gyventi be tabako direktorius (WHO's Tobacco Free Initiative). „Kol jie to nepadarys, PSO negali vertinti elektroninių cigarečių kaip tinkamų pakaitinei nikotino terapijai vykdyti, ir ji tikrai negali sutikti su klaidingais teiginiais, kad PSO patvirtino ir rekomenduoja šį produktą“.
Europos Komisijos inicijuota kampanija „Exrūkaliai nenugalimi“ teikia nemokamą pagalbą atsisakant rūkymo. Tam skirta internetinė konsultavimo sveikatos priežiūros klausimais priemonė „iCoach“, kuri grindžiama psichologų ir komunikacijos ekspertų moksliniais tyrimais bei klinikine patirtimi. Daugiau kaip 30 % pradėjusių šią programą rūkančiųjų liovėsi rūkyti. „iCoach“ gali naudotis ir tie, kurie nėra linkę atsisakyti rūkymo arba jaučia didelį pavojų atkristi. Daugiau informacijos rasite kampanijos „Eksrūkaliai nenugalimi“ interneto svetainėje http://www.exsmokers.eu.
Elektroninių cigarečių situacija Lietuvoje
 
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2011 m. balandžio 26 d. administracinėje byloje Nr. A858–1131/2011 pasisakė, kad „<...> įstatymų leidėjas prekybos šiais produktais (elektroninėmis cigaretėmis) nėra uždraudęs. <...> Taigi nesant draudimo prekiauti tabako gaminiais, įvertinus elektroninių cigarečių paskirtį, ir atsižvelgiant į Tabako kontrolės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 8 punkto turinį, darytina išvada, kad byloje aptariamoms elektroninėms cigaretėms nėra pagrindo taikyti Tabako kontrolės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 8 punkte įtvirtintą draudimą.<...>“.
Toks teismo sprendimas suaktyvino Lietuvoje elektroninių cigarečių apyvartą, t.y. šių produktų importą, prekybą, reklamą bei vartojimą, kurios nekontroliuoja valstybės institucijos, tik iš dalies tai atlieka - Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos ir Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos.
Tačiau elektroninių cigarečių apyvarta kelia daugiau klausimų nei jiems yra atsakymų, ir tai patvirtina tokia informacija, pvz., 2011 m. 9 kartus atliekant tyrimus dėl elektroninių cigarečių sudedamųjų dalių ir skysčių šioms cigaretėms – 5 atvejais buvo surašyti Sprendimai neleisti prekių į laisvą cirkuliaciją, 2012 m. iš 26 atliktų tyrimų – 15 atvejų surašyti Sprendimai neleisti prekių į laisvą cirkuliaciją. Jautriausia sveikatai elektroninės cigaretės dalis – skysčiai, 2012 m. pagal muitinės pranešimus apie sulaikytas chemines medžiagas ir preparatus, atlikta 12 patikrinimų dėl sulaikytų skysčių elektroninėms cigaretėms saugos reikalavimų atitikimo, net 11 (91,7 proc.) jų neatitiko nustatytiems saugos reikalavimams ir buvo uždrausta šiuos produktus tiekti į rinką.
Lietuvos Respublikos Seime užregistruotas ir 2013 m. gegužės 30 d. plenariniame posėdyje svarstytas Tabako kontrolės įstatymo 8, 15, 19 ir 26 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei Įstatymo papildymo 27(1) straipsniu įstatymo projektas XIP-743(2) .
Šio įstatymo projekte numatyta:
1. Tabako gaminių pakaitalai – gaminiai, kuriuose nėra tabako, ar jų dalys su nikotinu arba be jo, įskaitant elektroninius gaminius (elektronines cigaretes, elektronines pypkes, elektroninius cigarus, elektroninius inhaliatorius ir pan.), skirti rūkyti ar imituoti rūkymo procesą, kaip tabako gaminių alternatyva.
2. Lietuvos Respublikoje draudžiama realizuoti tabako gaminių pakaitalus, išskyrus gaminius, nustatyta tvarka įrašytus į Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registrą.“
 

Komentarai: (0)

Komentarų nėra

Naujas komentaras:

Vardas:
Komentaras:
Saugos kodas:
Atnaujinti vaizdą
„miestas.lt“ neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. „miestas.lt“ pasilieka sau teisę šalinti jų nuomone nekorektiškus, žeminančius ar kitaip žeidžiančius komentarus.

Prekyba - naujienos

2017-10-13

Kenksmingi sveikatai riebalai bus ribojami ir Lietuvoje

Mokslu pagrįsta, kad transriebalai (kitaip vadinami riebalų rūgščių transizomerai) maisto produktuose gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, diabetą, nutukimą, gali turėti žalingą poveikį nėštumui ir vaisiaus vystymuisi. Taip pat patvirtinta, kad šie riebalai yra 4–5 kartus labiau toksiški, nei sotieji riebalai.   Plačiau »

2017-04-14

Sustabdyta parduotuvės ir nelegali mėsos perdirbimo veikla

Šią savaitę Alytuje atskleistas nelegalus mėsos perdirbimo atvejis, o Kybartuose (Vilkaviškio r.) laikinai sustabdyta maisto produktais prekiavusios parduotuvės veikla.   Plačiau »

2017-03-06

Uždrausta tiekti rinkai nesaugius maisto papildus

Uždrausta prekiauti 2 rūšių amerikietiškais papildais – „Candistat™“ ir „24 Seven“, 2 rūšių angliškais – „Amix Opti-Pack Complete and Full“ ir „Amix Hells NO2” ir 2 rūšių ...   Plačiau »

2017-02-28

Iš rinkos surenkama dar 3 pavadinimų „Mamuko“ produkcija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gavus laboratorinių tyrimų rezultatus, įmonei UAB „Biogami“ nurodyta iš rinkos surinkti 3 pavadinimų (iš viso 18 partijų) produktus ...   Plačiau »

2017-02-24

Laikinai sustabdyta kepyklėlės UAB „Puri duona“ veikla.

Dėl planinio patikrinimo metu nustatytų trūkumų, laikinai sustabdyta kepyklėlės UAB „Puri duona“ (Pramonės pr. 16, Kaunas) veikla.   Plačiau »

2017-01-30

Košė vaikams gaminta neįvertinus grūdų galiojimo terminų

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilniaus VMVT) uždraudė tiekti rinkai 108 kg nekokybiškų maisto produktų kūdikiams ir mažiems vaikams „Mamuko košė. Ekologiški avižų, šviesių grikių ir miežių traiškyti grūdai”.   Plačiau »

2017-01-25

Vartotojai gali grąžinti įsigytus maisto papildus „Testa Max“

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė prekiauti amerikietiškais maisto papildais „Testa Max“ dėl jų sudėtyje nurodytos neleistinos medžiagos ...   Plačiau »

2017-01-24

Paaiškėjo, kas organizuos Kaziuką šiemet – registracija į mugę prasidės netrukus

Kovo 3, 4 ir 5 dienomis Vilniaus senamiesčio gatves užlies tradicinis Kaziuko savaitgalis. Visos Lietuvos amatininkus, tradicinių menų puoselėtojus dalyvauti tradicinėje Kaziuko mugėje kviečia viešo konkurso būdu ...   Plačiau »

2017-01-13

Gyventojai gali grąžinti įsigytus kiniškus konditerijos gaminius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos atsakingos institucijos apie atšaukiamus iš rinkos nesaugius melionų, vyšnių ir mėtų skonio konditerijos gaminius „Miradent Xylitol Sugarfree Drops” (gamintojas „ Jiachem Co Ltd“, Kinija, sufasuoti pakuotėse po 230 g).   Plačiau »

2016-05-17

Kokius dokumentus privalo turėti parduodamas gyvūnas augintinis?

Vis dar pasitaiko atvejų, kai norintys pasipelnyti, neatsakingi prekeiviai patikliems gyventojams parduoda sergančius, nevakcinuotus, nekilmingus, netinkamomis sąlygomis laikytus ar nelegaliai įvežtus gyvūnus.   Plačiau »

2015-12-22

Vartotojas dėl riešutų kokybės skundėsi pagrįstai

Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, gavę vartotojo skundą, parduotuvėje UAB „Norfos mažmena“ (Sabališkių g. 1 J, Elektrėnai) patikrino graikinius riešutus su kevalu (kilmės šalis Bulgarija, importuotojas – UAB „Rivona“, tinkamumo vartoti terminas – iki 2016 10 31) ir paėmė šių riešutų mėginį.   Plačiau »

2015-12-22

Vilniečiai nemokamai galės prekiauti tam skirtose vietose

Vilniaus miesto gyventojai savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis, o taip pat miške surinktomis gėrybėmis galės prekiauti 19-oje seniūnijų.   Plačiau »

2015-07-08

Patikrinta, ar mėsos gaminiai rūkomi saugiai ir kokybiškai

Nuo šių metų pradžios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino 25 mėsos gaminių gamybos įmones, kuriose gaminamos rūkytos dešros ir kiti mėsos gaminiai. Neatitikimų daugiau nustatyta smulkiose individualiose įmonėse, gaminančiose rūkytus mėsos gaminius nedideliais kiekiais.   Plačiau »

2015-06-30

Vartotojas įsigijo nesaugių amerikietiškų maisto papildų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą apie nesaugius amerikietiškus maisto papildus „Arnold Iron Dream Concentrated Night Time Recover“.   Plačiau »

2015-01-06

Iš Baltarusijos keliaujančių asmenų bagaže – AKM užkrėstos dešros

Vilniaus geležinkelio stotyje iš Baltarusijos piliečio konfiskuotoje rūkytoje dešroje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas. Tai jau trečias atvejis, kai asmeniniame bagaže keliautojai į mūsų šalį bando įvežti mėsos produktų, užkrėstų AKM.   Plačiau »

2014-12-16

Kūdikių maiste – toksinės medžiagos likučiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos apie ekologiškame kūdikių maiste ,,Bio Baby Brei Hirse Apfel Birne” (sufasuotame po 250 g) nustatytus didesnius nei leistina atropino kiekius. Maistas kūdikiams pagamintas Šveicarijoje, o supakuotas Vokietijoje.   Plačiau »

2014-11-24

Uždrausta prekyba sportininkams skirtais amerikietiškais papildais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos dėl nesaugių maisto papildų sportininkams „Animal Cuts“ (partijos Nr. 186875G, gamintojas ,,Universal Nutrition“, JAV), kurių sudėtyje nustatyta draudžiamos medžiagos – β-feniletilamino.   Plačiau »

2014-11-19

Iš rinkos surenkamas nesaugus kanapių aliejus ir alkoholinis gėrimas „Fireball“

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugų UAB ,,Rudugys“ spaustą kanapių aliejų ir viskio (likerio) su natūraliu cinamono skoniu „Fireball“ (33 %, išfasuotą po 500 ml) alkoholinį gėrimą.   Plačiau »

2014-10-14

Lietuviškas medus – ypatingos kokybės

Šių metų rugsėjo mėnesį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko medaus, tiekiamo į Lietuvos prekybos tinklus, kokybės tyrimą. Buvo siekiama įsitikinti, kad vartotojams tiekiamas produktas atitinka Medaus techniniame reglamente patvirtintus sudėties ir kokybės kriterijus, kad jis tinkamai ženklinamas ...   Plačiau »

2014-09-29

Maisto papildų pardavėjai internete dažnai klaidina pirkėjus

Nemažai verslininkų, prekiaujančių maisto papildais internetinėse parduotuvėse, siekia tik greito uždarbio, todėl nekreipia dėmesio nei į teisės aktuose nustatytus reikalavimus, nei į tai, kad siūlydami produktus su kenksmingomis medžiagomis kelia grėsmę žmonių sveikatai. Valstybinės maisto ir veterinarijos ...   Plačiau »

2014-09-09

Iš rinkos surenkamos nesaugios kiniškos porcelianinėse lėkštės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kuriame nurodyta, kad kiniškose porcelianinėse lėkštėse „Dinner Plate“ nustatytas 6 kartus viršijantis leistiną normą švino kiekis...   Plačiau »

2014-09-01

Maitinimo įstaigos kviečiamos klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo

Aplinkos ministerija kviečia restoranus, kavines, barus ir viešbučius prisijungti prie socialinės akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“, skatinančios savo klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo.   Plačiau »

2014-08-26

Prancūziškame sūryje – E. coli bakterijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo informacijos iš Prancūzijos atsakingos institucijos, kad sūryje “MORBIER AOP au lait cru” (25% MG) rasta E. coli (Escherichia coli) bakterijų.   Plačiau »

2014-07-15

Dviejuose prekybos kioskuose Neringoje uždrausta tvarkyti maistą

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, Neringoje sustabdyta dviejų prekybos kioskų, priklausančių individualioms įmonėms (IĮ), veikla.   Plačiau »

2014-06-25

Sezamo sėklose – salmonelės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad bendrovės „Arimex“ į Lietuvą iš Indijos importuotose sezamo sėklose rasta patogeninių salmonelių, sukeliančių žarnyno infekcijas. Į prekybos vietas nesaugios sėklos nebuvo išvežiotos, tad ant vartotojų stalo nepateko.   Plačiau »

2014-05-21

Sodybos – kiekvieno poreikiams

Sodybos daugumai kelia asociacijas su ramiu poilsiu ir gražia aplinka, kuri kiekvieną dieną gali džiuginti savininkus. Taigi, artėjant šilčiausiam metų laikui, gana dažnai imama svarstyti apie sodybos įsigijimą.   Plačiau »

2014-05-15

Ekologiškuose kukurūzų trapučiuose – toksino likučiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą dėl nesaugių ekologiškų kukurūzų trapučių ...   Plačiau »

2014-04-23

Kramtomojoje gumoje „Maša ir lokys“ – didelis kiekis dažiklio

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) iš Lenkijos gavo pranešimą dėl nesaugios kramtomosios gumos „Maša ir lokys“, pagamintos Kinijoje. Joje nustatytas didelis kiekis – net 20,4 mg/kg maisto priedo dažiklio E 110 – Saulėlydžio geltonojo FCF. Šios medžiagos ...   Plačiau »

2014-04-23

Akinių formos šiaudeliuose nustatyta kenksmingų medžiagų

Akinių formos šiaudeliuose, skirtuose gerti, nustatyta neleistinų medžiagų ftalatų. Manoma, kad jos gali neigiamai veikti endokrininę sistemą, kenkti kepenims, trikdyti medžiagų apykaitą ir silpninti imuninę sistemą.   Plačiau »

2014-04-07

Norint įsirengti naują sporto aikštelę

Pastaruosius dešimtmečius Lietuvoje populiarėja sporto kultūra –žmonės renkasi aktyvias laisvalaikio praleidimo formas – bėgioja, žaidžia krepšinį, futbolą, tinklinį, lauko tenisą ar šiaip treniruojasi. Tačiau dažnas susiruošęs mieste pasportuoti ...   Plačiau »

2014-04-01

Surenkami iš rinkos galimai nesaugūs maisto papildai sportininkams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Čekijos dėl maisto papildų „Tribu“ (gamintojas „Extrifit s. r. o.“, Čekija, partijos Nr. 10/12/13, tinkamumo vartoti terminas iki 2016 07 30), kuriuose nustatytas ...   Plačiau »

2014-03-27

Parduotuvė Šiaulių rajone galės vėl prekiauti tik susitvarkiusi ir išsivaliusi patalpas

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, dėl grubių teisės aktų pažeidimų laikinai sustabdyta UAB ,,Stilsena” parduotuvės ,,Tau” (Aušros g. 3, Ginkūnai, Šiaulių r.) veikla.   Plačiau »

2014-03-25

Iš rinkos surenkami galimai nesaugūs ispaniški maisto papildai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Ispanijos dėl maisto papildų „Azufre“, „Leva-Lit Lithium“ ir „Germanium“ (gamintojas – ,,Soria Natural S.A.“, Ispanija), kurių sudėtyje nustatyta neleistinų medžiagų – sieros, ličio ir ...   Plačiau »

2014-03-06

Maisto papildų, skirtų lieknėjimui, nauda neįrodyta moksliniais tyrimais

Reklamuojant maisto papildus lieknėjimui dažniausiai skelbiama, kad juos vartojant vos per mėnesį svoris sumažės 5 ar net 10 kg, nes pagerės virškinimas, taps greitesnė medžiagų apykaita, sumažės apetitas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad tokie ir panašūs teiginiai nėra moksliškai ...   Plačiau »

2014-02-28

Kontroliuojama, kad iš Lenkijos nepatektų afrikiniu kiaulių maru užkrėsti produktai

Praėjusią savaitę Lenkijoje nustačius afrikinį kiaulių marą, iš kai kurių šios šalies regionų į Lietuvą uždrausta įvežti kiaulieną. Vartotojai, įpratę maisto produktus pirkti kaimyninėje šalyje, taip pat verslininkai, įvežantys į Lietuvą kiaulienos produktus ir jos skerdeną, pašarus, turėtų atkreipti ...   Plačiau »

2014-02-27

Kokių reikalavimų būtina laikytis prekiaujant maisto produktais Kaziuko ir kitose mugėse

Kasmet kovo pradžioje didžiuosiuose Lietuvos miestuose šurmuliuoja Kaziuko mugė, kurioje įmonės, šeimos ūkeliai ir pavieniai žmonės siūlo įsigyti tradicinių ir netradicinių mėsos, duonos, konditerijos gaminių, saldumynų. Tačiau kiekvienais metais Valstybinės ...   Plačiau »

2014-02-20

Nesaugios žaliavos nepateko į duonos gamybą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gauta informacija apie nesaugias, chloramfenikoliu užterštas tešlos priedų žaliavas „Soft R Rye 33“, skirtas duonos ...   Plačiau »

2014-02-13

Iš Lietuvos rinkos surenkami nesaugūs maisto papildai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos dėl amerikietiškų maisto papildų „Multivitamin for Women“, (gamintojas – „BioTech USA“), kurių ...   Plačiau »

2014-02-12

Šiandien vis dažniau atsisakoma automobilio ir ...

Šiandien vis dažniau atsisakoma automobilio ir pasirenkamas šiuolaikinis modernus dviratis. O kaip gi kitaip – kol orai puikūs, galima pasimėgauti važiavimu „su vėjeliu“. Tokios transporto priemonės pasirinkimas turi tikrai nemažai pliusų: ...   Plačiau »

2014-02-03

Įmonė įspėta dėl klaidinančio ženklinimo, pristatant produktą išskirtiniu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustačiusi, kad prekinio ženklo „Grany“ sausainių su kokosų drožlėmis, kakavinių sausainių ir sausainių „Original“ ženklinimo etiketėje pateikta informacija neatitinka teisės aktų reikalavimų ir gali klaidinti vartotojus dėl šių produktų išskirtinumo, įspėjo Ispanijos ...   Plačiau »

2014-01-17

Į rinką uždrausta tiekti 40 tonų nesaugių razinų iš Uzbekijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad mūsų šalies rinkoje neleista realizuoti 2 siuntų (40 t) džiovintų vynuogių (razinų) iš Uzbekijos. Sprendimas priimtas nustačius, kad abi vaisių siuntos užterštos pelėsinių grybų išskiriama kenksminga medžiaga – ochratoksinu A.   Plačiau »

2014-01-13

Iš rinkos surenkami galimai nesaugūs amerikietiški maisto papildai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta platinti nesaugius maisto papildus iš JAV ,,Gaspari nutrition Anavite“ (gamintojas „Gaspari Nutrition INC“) ir „Controlled Labs Orange Triad“ (gamintojas ,,Controlled Labs, Englewood, NJ“), kurių sudėtyje nustatyta neleistinų ...   Plačiau »

2013-12-21

Uždrausta realizuoti neaiškios kilmės šaldytų lašišų produktų

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, uždrausta tiekti į rinką daugiau nei 3 t šaldytos maltos lašišų mėsos. Tirdami vartotojo skundą dėl galimai neteisingai paženklintos sušaldytos lašišų mėsos, Kauno valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos inspektoriai atliko patikrinimą AB ...   Plačiau »

2013-12-20

Uždrausta platinti nesaugius maisto papildus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neleistinų mineralinių medžiagų maisto papildų sudėtyje uždrausta platinti dviejų partijų nesaugius maisto papildus ,,MHP Active sport“ (geriausi vartoti iki 07-2015 ir 04-2015), kurių gamintojas ,,Maximum Human Performance Inc.“ ( JAV), platintojas – UAB „Savickas INT“ (Vilniaus raj.).   Plačiau »

2013-12-13

Lietuvoje uždrausta platinti penkių pavadinimų nesaugius maisto papildus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sudėtyje nustačius neleistinų maisto priedų, uždrausta platinti penkių pavadinimų maisto papildų partijas, įvežtas iš Olandijos ir vieną maisto papildų iš Čekijos partiją dėl taršos sunkiuoju metalu – švinu.   Plačiau »

2013-12-12

Maisto papildai vaikams – saugūs, tačiau ne visuomet tinkamai paženklinti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sustabdytas maisto papildo – sirupo „Aprotusinas“ (gamintojas UAB „Medicata Filia“, Žarijų g. 28, Vilnius, partijos Nr. 011202) partijos tiekimas į rinką. Sprendimas priimtas nustačius, kad maisto papildo ženklinimo etiketėje vartotojams nepateikta informacija apie jo sudėtyje esantį konservantą – benzoinę rūgštį.   Plačiau »

2013-12-02

Uždrausta prekiauti nesaugiomis džiovintomis kriaušėmis ių iš Kinijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Estijos dėl kinietiškose džiovintose kriaušėse nustatytų per didelių kiekių sulfitų.   Plačiau »

2013-11-21

Tiems, kurie nori kokybiškos stogo dangos

Šiandien tikrai turime iš ko rinktis, kad ir ko beprireiktų. Kartais tai tampa tikru galvos skausmu, nes tenka apsispręsti, ką pasirinkti iš gausybės pasiūlymų. Nusprendus statytis ar atnaujinti namą, taip pat tenka susidurti su svarstymais, kokias medžiagas pasirinkti.   Plačiau »

2013-11-14

Uždrausta realizuoti 120 t nesaugaus kviečių glitimo

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriai, vykdydami importo iš trečiųjų šalių kontrolę, UAB ,,Grūdainė” sandėlyje (Janonio g. 12, Panevėžys) atrinko kviečių glitimo mėginį dėl pesticidų likučių nustatymo. Kviečių glitimo siunta gauta iš „Gremount International Co“, LTD, Kinija.   Plačiau »

2013-11-08

Iš rinkos surenkami nesaugūs maisto papildai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Latvijos dėl maisto papildų „OLS“, neleistinai apšvitintų jonizuojančiąja spinduliuote. Lietuvos vartotojams šie papildai pristatomi pavadinimu „Limfinės sistemos valymas“ (išfasuoti baltuose plastikiniuose buteliukuose po 29 g, partijos Nr. 010713, tinkamumo vartoti ...   Plačiau »

2013-10-24

Turgaviečių daugėja, o pažeidimų jose mažėja

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, nuo 2008 m. turgaviečių ir turgelių skaičius šalyje padidėjo 2,5 karto. Šiuo metu Lietuvoje veikia 242 turgavietės, iš jų – 76 laikinos prekyvietės. Iš viso yra užregistruota beveik 5 tūkst. (4 920) asmenų, kurie gali turgavietėse prekiauti maisto produktais.   Plačiau »

2013-10-23

Dvigubai šiltesnėje aplinkoje laikyti pieno produktai nedelsiant buvo sunaikinti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad neplaninio patikrinimo metu maisto prekių parduotuvėje Alytuje, nurodyta sunaikinti per 17 kg netinkamomis sąlygomis laikytų pieno produktų.   Plačiau »

2013-10-02

Laikinai sustabdyta prekybos kiosko veikla

Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta prekybos kiosko, prekiavusio maisto produktais Veisiejų miestelio (Lazdijų raj.) prekyvietėje, veikla.   Plačiau »

2013-09-19

Šeštadienį minima tradicinė Miškininko diena

Tarpukario Lietuvoje balandžio mėnesį buvo švenčiama miškasodžio pabaiga, tai ir būdavo pagrindinė miškininkų šventė. Tuomet žmonės rinkdavosi ir švęsdavo atlikę patį kilniausią darbą miške – pasodinę medžius. Tokios Miško dienos, kuriose aktyviai dalyvauja ir visuomenė, kiekvieną pavasarį tebevyksta, tačiau Miškininko diena nuo 2000-ųjų metų švenčiama trečią rugsėjo šeštadienį.   Plačiau »

2013-09-18

Specialistai tikrino, ar vasarą tinkamai saugomi, transportuojami ir parduodami greitai gendantys maisto produktai

Vasara maisto produktus tvarkančioms įmonėms ir prekeiviams pateikia nemažai iššūkių, o vienu svarbiausių tampa būtinybė užtikrinti „šalčio grandinę“. Tai reiškia, kad maisto produktas visą kelią nuo pagaminimo iki vartotojo stalo privalo būti saugomas ir transportuojamas tinkamoje temperatūroje. Šalčio grandinės pažeidimams ...   Plačiau »

2013-09-11

Neleista importuoti natūralaus mineralinio vandens BORJOMI siuntos iš Gruzijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad, vykdydama importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba neleido importuoti 62 tūkst. litrų gazuoto natūralaus mineralinio vandens BORJOMI iš Gruzijos dėl neteisingo ženklinimo. Atlikus natūralaus mineralinio vandens ...   Plačiau »

2013-09-10

Lietuva ieško kelių greitesniam mėsos produktų eksportui į Kiniją

Rugsėjo 9 d. Žemės ūkio ministerijos kanclerės Dalios Miniataitės vadovaujama delegacija susitiko su Europos Komisijos ir Kinijos Generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracijos (toliau – AQSIQ) viceministru Wu Qighai.   Plačiau »

2013-09-04

Iš rinkos surenkamas nealkoholinis imbierinis alus ,,Fentimans”

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą sistema RASFF gavo informaciją iš Jungtinės Karalystės kompetentingos institucijos dėl nealkoholinio imbierinio alaus ,,Fentimans Ginger Beer”, kurio stikliniai buteliai (po 750 ml) įtartinai nesaugūs, trapūs, gali sudužti atkemšant.   Plačiau »

2013-09-02

Neleista realizuoti dviejų pavadinimų latviškų koldūnų partijų

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad neleista platinti mūsų šalies rinkoje dviejų pavadinimų šaldytų latviškų koldūnų partijų. Šiuos produktus į Lietuvą įvežė AB „Premia KPC“ (Taikos pr. 96, Kaunas).   Plačiau »

2013-08-30

Norint prekiauti maisto produktais iš autotransporto priemonės, taip pat būtinas leidimas

Kaišiadorių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė vykdyti prekybą iš autotransporto priemonės, rajono kaimo vietovėse prekiavusios maisto produktais, nes automobilis nebuvo pritaikytas tokiai prekybai, o atsakingi asmenys neturėjo leidimo šiai veiklai.   Plačiau »

2013-08-22

Salotų konservuose radus stiklo šukę, iš rinkos surenkama visa galimai nesaugių produktų partija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad įvertinus riziką vartotojų sveikatai, uždrausta platinti galimai nesaugių lenkiškų salotų konservų partiją. Iš rinkos surenkamos stiklainiuose po 830 g išfasuotos „Salotos su baltais kopūstais ir paprika“ (prekinis ženklas „Frutico“, tinkamumo vartoti terminas iki 2015-01-18).   Plačiau »

2013-08-22

Iš rinkos surenkama galimai nesaugių ispaniškų melionų partija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus informacijos, kad Lietuvos rinkoje galėjo būti išplatinti nesaugių ispaniškų melionų partija, nedelsiant pradėtas skubus tyrimas. Pranešimą apie nesaugių melionų partiją išplatino Olandijos atsakinga institucija. Jos pateiktoje informacijoje teigiama, kad ispaniškuose geltonuosiuose melionuose ...   Plačiau »

2013-08-07

Nustačius antimikrobinių medžiagų likučių, uždrausta realizuoti 6 partijas kiaušinių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nustačius antimikrobinių medžiagų likučių UAB „Zujų paukštynas“ tiekiamuose kiaušiniuose, uždrausta realizuoti ir nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos š. m. liepos 15 - 20 ...   Plačiau »

2013-08-06

Dviem įmonėms Kaune uždrausta vykdyti maisto tvarkymo veiklą

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, dėl maisto saugos reikalavimų nesilaikymo UAB „Teresės mėsos gaminiai“ (Laumėnų g. 31, Kaunas) uždrausta užsiimti mėsos perdirbimu. UAB „Rinkis“ panaikintas ...   Plačiau »

2013-08-05

Dėl Šmalenbergo viruso Baltarusija laikinai uždraudė galvijų eksportą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien gavo neoficialų Baltarusijos atsakingos institucijos pranešimą, kad laikinai uždraudžiamas gyvų galvijų eksportas iš Lietuvos į Baltarusiją. Savo sprendimą kaimyninės ...   Plačiau »

2013-07-31

Gyvulininkystės plėtrai dabartiniu ir būsimuoju finansiniu laikotarpiu – ypatingas dėmesys

Liepos 31 d. Žemės ūkio ministerijoje vyko Nacionalinės gyvulininkystės sektoriaus plėtros 2014–2020 m. programos projekto parengimo darbo grupės pasitarimas. Ūkinių gyvūnų augintojų asociacijų, mokslo ir švietimo įstaigų, Žemės ...   Plačiau »

2013-07-30

Europoje daugėja susirgimų A tipo hepatitu, kilusių dėl užterštų šaldytų uogų

alstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad jau keletas Europos valstybių išplatino informaciją apie susirgimų hepatitu A protrūkius, kurie siejami su ...   Plačiau »

2013-07-26

Uždraudžiama platinti maisto papildus „Green Coffee“, skirtus sulieknėti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždraudžia tiekti į rinką ir reklamuoti maisto papildus „Green Coffee“ lieknėjimui, kol vykdomas tyrimas. Specialistų teigimu, pateikiant informaciją apie šiuos maisto papildus, ...   Plačiau »

2013-07-24

Šaldytuose koldūnuose iš Estijos mėsos dešimtadaliu mažiau nei turėtų būti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai uždrausta realizuoti ir nurodyta perženklinti trijų pavadinimų Estijoje pagamintų koldūnų partijas, nustačius, kad ...   Plačiau »

2013-07-22

Vartotojų dėmesiui – nustatyta nesaugių keptuvių Frying Pan partija iš Kinijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas informacinis pranešimas apie nesaugių keptuvių „Frying Pan“ partiją, kurios pagamintos Kinijoj   Plačiau »

2013-07-17

Iš rinkos surenkamos nesaugios taurės šampanui

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas informacinis pranešimas dėl nesaugių taurių šampanui ICE GOLD (Turkija), kuriose nustatyta ...   Plačiau »

2013-07-12

Druskininkuose dėl grubių higienos pažeidimų laikinai sustabdyta parduotuvės veikla

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu dėl grubių higienos pažeidimų laikinai sustabdyta Z. Žvirblienės įmonei priklausančios parduotuvės ...   Plačiau »

2013-07-11

Vil­niaus pri­klau­so­my­bės li­gų centras perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai

Vil­niaus mies­to sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba priėmė sprendimą perduoti Vilniaus priklausomybės ligų centro sa­vi­nin­ko tei­ses, par­ei­gas ir tur­tą Sveikatos apsaugos ministerijai. Šis Tarybos sprendimo projektas parengtas ...   Plačiau »

2013-07-08

Įsigytas nesaugias menteles blynams galima grąžinti įsigijimo vietose

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie nesaugių ...   Plačiau »

2013-07-01

Rudaminos turgavietėje baltarusiškais maisto produktais nebuvo prekiaujama

Atsižvelgiant į sudėtingą užkrečiamųjų gyvūnų ligų situaciją kaimyninėje Baltarusijoje, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Vilniaus rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais ...   Plačiau »

2013-06-27

Kaune – trichineliozės protrūkis

Gavusi informaciją, kad trys asmenys gydomi ligoninėje nuo trichineliozės, Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą. Surinkus duomenis, nedelsiant buvo atliktas patikrinimas medžiotojų klubo ...   Plačiau »

2013-06-27

Vartotojų budrumo dėka išaiškinti neteisėtos prekybos atvejai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai operatyviai reaguoja į gyventojų nusiskundimus dėl pastebėtų maisto tvarkymo pažeidimų. Vartotojų budrumo dėka Palangos ir Kaišiadorių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų ...   Plačiau »

2013-06-26

Specialistai perspėja nepirkti maisto produktų iš nelegalių prekeivių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja gyventojus ir primena, kad įsigydami maisto produktus iš nelegalių prekiautojų, jie rizikuoja savo sveikata.   Plačiau »

2013-06-21

Uždrausta platinti amerikietiškus maisto papildus ,,Vitolize” ir ,,Lipo rush”

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad mūsų šalies rinkoje uždrausta platinti Jungtinėse Amerikos valstijose pagamintus maisto papildus ,,Vitolize” (Men‘s Vitality Supplement) ir ,,Lipo rush”.   Plačiau »

2013-06-19

Lietuvoje bendradarbiavimo galimybių dairosi Kinija

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Kinijos geležinkelių tarptautinio multimodalinio transporto įmonės CRIMT (CHINA RAILWAY INTERNATIONAL MULTIMODAL TRANSPORT CO, LTD) atstovais.   Plačiau »

2013-06-14

Pradėtas tyrimas dėl prekybos suklastotu medumi iš Turkijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus informacijos apie medaus klastojimo atvejį, išaiškintą Švedijos atsakingų pareigūnų, pradėtas tyrimas dėl preky   Plačiau »

2013-06-13

Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas 2013 m. gegužės mėnesį

2013 m. gegužės mėnesį vidutinė natūralaus (4,10 proc. riebumo ir 3,12 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 995 Lt/t. Per mėnesį (gegužę, palyginus su 2013 m. balandžio mėn.) vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina sumažėjo 0,4   Plačiau »

2013-06-11

Pasipylus vartotojų skundams ir išaugus pažeidimų skaičiui, ryžius importuojančios įmonės raginamos atidžiau rinktis saugias ir kokybiškas žaliavas

Ryžiai - viena iš plačiausiai auginamų ir vartojamų grūdinių kultūrų pasaulyje. Ne mažiau ryžiai populiarūs ir Lietuvoje. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat atlieka importuojamų iš trečiųjų šalių ir Lietuvoje parduodamų   Plačiau »

2013-06-05

Sustabdyta Panevėžio rajone veikusios maisto parduotuvės veikla

Užvakar, birželio 3 d. Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu laikinai sustabdyta maisto produktų parduotuvės IĮ „Egdus“ (Panevėžio r. , Karsakiškio sen., Sodelių k.) veikla. Toks sprendimas priimtas atsižvelgia   Plačiau »

2013-06-04

Sulaukta itin didelio įmonių susidomėjimo ES parama moksliniams tyrimams ir laboratorijoms įrengti

Baigėsi terminas, per kurį buvo galima teikti paraiškas gauti Europos Sąjungos (ES) struktūrinę paramą pagal priemones „Intelektas LT“ ir „Intelektas LT+“ ir netrukus bus pradėtas paraiškų vertinimas. Pagal šias priemones bus paskirstyt   Plačiau »

2013-06-03

Kviečiame registruotis į ekologinės gamybos kongresą

Liepos 1 d. bus istorinė diena, kai Lietuva perims savo pirmąjį pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. Šešių mėnesių laikotarpiu, Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje (toliau – Taryba), daugiau   Plačiau »

2013-05-29

Parduodamas veikiantis restoranas baras Vilniuje

Parduodamas restorano baro verslas Vilniuje, pačiame senamiestyje, šalia Rotušės. Parduodama 100 proc. įmonės akciju. Į kaina įeina: veikiantis restoranas baras. Visa įmonei priklausanti įranga. Patalpų nuomos sutartis, sutartys su tiekėjais   Plačiau »

2013-05-23

LNK TELEVIZIJA GALI ĮSIGYTI BALTIJOS TELEVIZIJĄ

Konkurencijos taryba gegužės 22 d. leido UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ (toliau LNK) įsigyti 100 proc. UAB „Baltijos TV“ (toliau – BTV) akcijų.   Plačiau »

2013-05-02

Artimiausi aukcionai - privatizuojamų objektų duomenų bazėje

50003272 Internato pastatas (unikalus numeris 6901-9000-7026, plotas 206,13 kv. m, pažymėjimas plane 2C1m), kiemo rūsys (unikalus numeris 4400-0298-1680, užstatytas plotas 18 kv. m, pažymėjimas plane 6I1b) ir šiam objektui priskirtas 0,1029 ha ž   Plačiau »

2013-04-30

Prekybos įmonėse prekiaujama saugiais vaisiais ir daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat tikrina vartotojams tiekiamų šviežių vaisių ir daržovių kokybę, ženklinimą bei saugą. Tikrinami didieji prekybos centrai, parduotuvės bei prekyvietės. Per šių metų I ketvirtį mažmeninės   Plačiau »

2013-04-22

„Lengvų” cigarečių mitui ateina galas

Dėl rūkymo Europos visuomenė praranda maždaug 33.6 mlrd. eurų per metus – teigia Europos Komisija. Kur nukeliauja šie pinigai? Didžiausias kąsnis tenka su rūkymu susijusių ligų gydymui, o likusioji dalis prarandama dėl su rūkymu susijusių   Plačiau »

2013-04-19

Uždrausta prekyba trimis partijomis nesaugių midijų

  Plačiau »

2013-03-07

Antivirusinė programa ESET NOD32 Antivirus 6

ESET NOD32 Antivirus 6 - 1 metams, 2 kompiuteriams tik 99 lt   Plačiau »

2010-02-22

AR RŪPINATĖS GERIAMUOJU VANDENIU?

Nuolat esame įpratę girdėti, kad būtina rūpintis savo mityba. O kada nors susimąstėte apie vandenį? Geriamąjį vandenį?   Plačiau »

Apie projektą Privatumo politika Reklama Kaip pirkti Kontaktai
Visos teisės saugomos © 2017 Miestas.lt